Audyt efektywności energetycznej

Główne cele audytu efektywności energetycznej
Audyt efektywności energetycznej może pomóc firmie w podjęciu trafnych i opłacalnych decyzji – przeprowadzanie niezależnego badania stanu poszczególnych instalacji przedsiębiorstwa pozwoli na wyszczególnienia jego słabych i mocnych stron.

Kto powinien zdecydować się na audyt efektywności energetycznej?

Audyt efektywności energetycznej to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców – na wykonanie badania wydajności energetycznej firmy decydują się między innymi osoby poszukujące nowoczesnych i bardziej oszczędnych technologii.

Audyt efektywności energetycznej pozwala również na uzyskanie zaświadczenia o wydajności energetycznej, które może okazać się niezbędne podczas procesu ubiegania się o dotację. Poza tym przeprowadzenie badania efektywności energetycznej firmy poleca się także osobom noszącym się z zamiarem rozbudowy biznesu.

Główne cele audytu efektywności energetycznej

Do głównych celów audytu efektywności energetycznej zalicza się przede wszystkim ocenę stanu technicznego poszczególnych jednostek, poza tym firma przeprowadzająca audyt analizuje także zużycie energii elektrycznej. Ponadto audytorzy skupiają się także na przygotowaniu szczegółowego raportu końcowego, zawierającego propozycje rozwiązań, mających na celu poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.

About the author /


Related Articles