Projekty domów z kosztorysem

Projekty domów z kosztorysem umożliwiają nam wybranie najlepszej z ofert, które składają nam firmy budowlane. Zestawienie materiałów budowlanych umożliwia natomiast znalezienie optymalnej oferty od producentów czy dostawców. W następnym artykule zajmiemy się tematem malowanie ścian. Malowanie ścian czeka nas zaraz bo wybudowaniu domu, więc warto zapoznać się z tym tekstem.

W wyborze ekip i materiałów powinniśmy jednak kierować się rozsądkiem, nie tylko najmniejszą liczbą, jaka widnieje na ofercie. Jeżeli firma budowlana proponuje nam całkowity koszt budowy domu mniejszy o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent od tego, który wynika z kosztorysu, możemy mieć pewność, że nie zostały ujęte wszystkie wydatki, jakie będziemy musieli ponieść. Jeżeli zatrudnimy tę firmę, podczas budowy czekają nas niezapowiedziane koszty, na które często trudno jest nam znaleźć wolne środki.

Oczywiście, jeżeli oferta będzie dużo większa niż ta, jaką przedstawia kosztorys inwestorski, możemy mieć słuszne podejrzenia, że firma próbuje nas naciągnąć.

Harmonogram prac budowlanych i kosztorys budowy domu to dokumenty, które powinny się znaleźć na każdym placu budowy. Nie ryzykujmy – dzięki nim będziemy w stanie planować, kontrolować i w obiecanym terminie przeprowadzić się wreszcie do nowego, wymarzonego domu.

About the author /


Related Articles