Ile zapłacimy za projekt domu?

Ile zapłacimy za projekt domu?

 

Każdy etap budowy domu łączy się z koniecznymi wydatkami. Opłaty skarbowe, zezwolenia, wydawane opinie, zmiany – niemalże każda formalność budowlana załatwiana w urzędzie to dodatkowa kwota kilkunastu czy kilkuset złotych. Oczywiście dochodzą do tego również zdecydowanie poważniejsze wydatki jak np. te związane z budową przyłączy.

Także za wszelkiego rodzaju projekty: domów, zagospodarowania, instalacji, a także mapy i ich aktualizacje wymaga od nas zapłacenia wystawionych rachunków. Budowa domu to jednak na tyle poważna inwestycja, obwarowana wieloma konsekwencjami, że nie powinniśmy ani zbyt oszczędzać na jakości czy solidności architektów czy geodetów, jak i nie zwlekać z uiszczaniem opłat urzędowych, gdyż to bardzo szybko może odwrócić się przeciwko nam. Warto jednak przed podjęciem decyzji bardzo poważnie się zastanowić i znaleźć, jak najlepsze rozwiązanie.

Jedną z wielu decyzji, jaką musimy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem budowy, jest to, jaki projekt domu wybierzemy. Mówiąc o finansach, nie mamy na myśli charakteru przyszłego domu, czy będzie z poddaszem czy parterowy, z dwiema czy pięcioma sypialniami. O tym, jak zaoszczędzić na budowie pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Chodzi tu o sposób przeprowadzenia prac projektowych – czy wybierzemy projekt indywidualny na nasze konkretne zlecenie, czy wybierzemy jeden z tysięcy gotowych projektów.
projekty domow gotowe Ile zapłacimy za projekt domu?

About the author /


Related Articles