Jesienne porządki w ogrodzie – meble ogrodowe

Jesienne porządki w ogrodzie – meble ogrodowe

Sezon imprez ogrodowych już minął i czas najwyższy na porządki. Wśród wielu prac jakie należy wykonać jesienią jest również uporządkowanie mebli ogrodowych. Zobacz, jak przygotować meble na zimę tak, by w przyszłym roku nadal można było z nich korzystać.

Wszystkie meble ogrodowe niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane trzeba dokładnie oczyścić przed zimą. Najlepiej wykorzystać do tego celu ciepłą wodę z delikatnym detergentem np. płynem do naczyń lub szarym mydłem. Po umyciu meble należy przetrzeć suchą szmatką i dokładnie osuszyć.

Oczyszczone i wysuszone meble z wikliny, rattanu, włókien bananowca, bambusa oraz wykonane z rodzimych gatunków drzew takich jak olcha, sosna czy świerk należy przenieść do chłodnych pomieszczeń, gdzie przezimują. W przypadku mebli drewnianych, które były olejowane, przed schowaniem ich do garażu warto powtórnie nasmarować je olejem. Zabieg ten zabezpieczy je przed wilgocią i sprawi, że wiosną będą ładnie wyglądały.

Meble z egzotycznego drewna oraz te wykonane z dębu lub akacji mogą zimować na dworze. Dobrym pomysłem będzie sporządzenie nad nimi wiaty, która ochroni je przed opadami a równocześnie zapewni im odpowiednią cyrkulację powietrza. Można także przenieść meble na taras i przykryć pokrowcami.

Ważne !
Mebli wykonanych z surowców roślinnych nie wolno przechowywać w ciepłych, suchych pomieszczeniach, ponieważ mogą się rozeschnąć.

Meble wykonane z aluminium, tworzywa sztucznego wysokiej jakości, stalowe i żeliwne mogą spędzić całą zimę na dworze i nic im się nie stanie.

About the author /


Related Articles